Новини

26 листопада 2018, 11:04

Звернення голови районної ради Тараса Кушніра ДО ДНЯ ПАМ’ЯТІ ЖЕРТВ ГОЛОДОМОРУ ТА ПОЛІТИЧНИХ РЕПРЕСІЙ

Дорогі мешканці району!

В останню суботу листопада вся Україна у жалобі схиляє голову перед нашими співвітчизниками – жертвами Голодомору 1932-33 років, а також Голодоморів 1921-1922 та 1946-1947 років.

У цей скорботний день ми згадуємо трагедію вселенського масштабу – геноцид українського народу, вчинений комуністичним режимом. Голодомор став національною трагедією і окремою сторінкою в історії українського народу, про яку ми згадуємо з сумом та гіркотою.

Голодомор – був спробою свідомого фізичного винищення представників української нації. Лише смерть від голоду забрала більше 3 мільйонів чоловік, а непрямі втрати пов’язані із погіршенням демографічної ситуації сягнули за різними даними до 6 мільйонів чоловік.

На мою думку, найкраще окреслив злочинні плани кривавого комуністичного режиму Сталіна відомий історик та дослідник Голодомору 1932-33 років Джеймс Мейс. Він сказав: «Щоб централізувати повну владу в руках Сталіна, потрібно було вигубити українське селянство, українську інтелігенцію, українську мову, українську історію у розумінні народу, знищити Україну як таку. Калькуляція дуже проста і вкрай примітивна: нема народу, отже нема окремої країни, а в результаті – нема проблем».

Але українці ВИЖИЛИ, українці залишилися вільними в душі. Українці відродили свою незалежну державу. 

Схилімо ж голови в глибокій жалобі і запалімо свічі пам’яті за тими, хто загинув голодною смертю.

Ми не забули.

Ми пам’ятаємо.

Вічна пам’ять загиблим!

 

Голова районної ради           Тарас Кушнір